הרשם לקבלת פרטים:
שם: גיל: טלפון: דוא"ל:
שלח >


ישיבת עץ החיים

עץ החיים - ישיבה שמתווה דרך חיים

אנו בעץ החיים מאמינים שתפקידה של הישיבה היא להתוות דרך חיים ותפיסת עולם בעלת תשתית ערכית. ב”עץ החיים” מאמינים שתפקידו של האדם להפוך את עצמו ואחריו את העולם כולו למקום טוב יותר, ולהיות חלק פעיל משינוי מהותי המתחיל מבפנים ומשפיע אל החוץ. איננו מתנתקים מן העולם אלא מחברים את העולם אל עצמנו ומובילים לשינוי פנימי עמוק ומשמעותי....

אתה רוצה לבנות את עתידך ולחיות על פי ערכי התורה והיהדות, מקומך איתנו!

אתה שואף לדעת ללמוד להעמיק בתורה ולחיות כהלכה, מקומך איתנו!

 

הישיבה הגבוהה לצעירים נוסדה מתוך הכרה בצורך אמיתי לבית מדרש ייחודי שבו יוכלו נערים הבאים מבתי ספר ממלכתיים או ממלכתי דתי, להתחבר לתורה ויהדות, בחיבור פנימי עמוק, בדרך ייחודית והדרגתית, ובצורה המותאמת אישית לכל תלמיד ותלמיד. באווירה משפחתית חמה ומצמיחה, מתוך הכרה באישיות האינדיבידואלית של כל תלמיד. הישיבה עומדת בנשיאותו של הגאון רבי יעקב הלל שליט"א ראש מוסדות "אהבת שלום", ומנוהלת על ידי בניו במטרה להגשים רעיון זה.

 

את הישיבה מנהל צוות חינוכי מסור ומנוסה, יחד עם צוות רמי"ם מוכשר, מורים מקצועיים וצוות חונכים איכותי ומיוחד.

הישיבה מיועדת לנערים איכותיים בני 18 ומעלה, בעלי מידות טובות ורצון ושאיפה להתקדם בתחום התורני ברמה גבוהה, לפתח את האישיות, ולטפח ערכים של מידות טובות ודרך ארץ כבסיס איתן לחיים, במסלול אישי המתאים ליכולתו של כל תלמיד.

בישיבה קיים מסלול מיוחד לבוגרי צבא, תוך שימת דגש לבניית האישיות והכנה לקראת בנית בית בישראל.
קיים גם מסלול מיוחד לנערים דתיים הנמצאים בתקופת התחזקות ומעוניינים בתגבור לימודי יהדות ברמה גבוהה.

במבנה ייחודי ועתיק ברחוב בני ברית, במקום שקט בלב ירושלים, שוכנת הישיבה המעניקה אווירה חמה ולבבית לתלמידים, ונותנת תנאי אש"ל מלאים ברמה גבוהה במיוחד עם תנאי פנימיה מעולים, מתוך מחשבה ואכפתיות.

הנהלת הישיבה שמה דגש מיוחד על לימודי הגמרא, במסגרת של שיעורי עיון ובקיאות ברמה לימודית גבוהה, תוך כדי התאמה אישית וליווי צמוד לכל תלמיד עד ליכולת לימוד גמרא באופן עצמאי.

תכנית הלימודים משלבת בתוכה מסלולים ללימוד תנ”ך, משנה, רמב”ם, והלכה מעשית. בישיבה מתקיימים שיעורים בהשקפה, מוסר ומחשבת ישראל, וניתן דגש מיוחד ללימוד ערכים ומידות טובות.

מסלול להשלמת בגרויות, עם צוות מורים מקצועי ואיכותי במקצועות:  תנ"ך, הסטוריה, גיאוגרפיה, אנגלית, מתמטיקה, לשון וחיבור, ספרות, אזרחות.

בוגרי הישיבה הנשואים משתלמים במסלול מיוחד ללימודי הוראה עד לקבלת תעודת הוראה מהרבנות הראשית.

הישיבה רואה חשיבות רבה בשמירת הגוף מתוך עקרון של “נפש בריאה בגוף בריא” ומעמידה לרשות התלמידים בשעות הפנאי  חדר ספורט, חדר כושר, מגרשי ספורט.

בישיבה הווי חברתי מיוחד ומגובש, באווירה חמה ומשפחתית. לחיזוק הקשר החברתי והאחדות נערכים ערבי גיבוש, טיולים, סיורים מיוחדים להכרת הארץ.
תלמידי הישיבה לומדים להפוך את עצמם ואת העולם למקום טוב יותר, לתת מעצמם לזולת, להאיר פנים ולקרב לבבות, ולהעניק ממה שרכשו גם לאחרים.

הישיבה מעודדת פיתוח כשרונות במגוון תחומי אומנות ויצירה ובהם תחום המוזיקה, ומעמידה לרשות התלמידים חדר מוזיקה פעיל, עם חוגים בגיטרה, פסנתר, תופים, דג'מבה, ועוד.

השבת בישיבת “עץ החיים” היא חוויה רוחנית מיוחדת במינה, המשלבת בתוכה תפילה, שירה, דברי תורה ואחדות לבבות אמיתית ומיוחדת. בני נוער מוזמנים להתארח ולעשות את השבת בישיבת “עץ החיים” בירושלים ולחוות חוויה ייחודית ומרתקת (לאירוח שבתות ניתן לפנות לטל’ 02-5022881.)

 
ישיבת "עץ החיים", רח’ בני ברית 16 ירושלים, 02-5022881