תבוסת הצדוקים

תגובות: 0

יום ראשון, כ'ז בטבת תשע'ה, 18/1/15

הרצח שזעזע את המדינה

היום, לפני 21 שנה, בוצע הרצח הנתעב של נהג המונית דרק רוט, על לא עוול בכפו. שני נערים 'בני טובים' מהרצליה בני 14 בלבד, ירו בנהג המונית ללא סיבה לאחר שעלו לרכבו באזור המלונות בהרצליה. הרצח זעזע את המדינה כולה, בייחוד עקב מוצאם של הרוצחים, בנים למשפחות מכובדות, ועקב כך שלא היה מניע לרצח. אירועים כעין אלו ממחישים לנו, עד כמה נכונים דברי אברהם אבינו שאמר כבר לפני אלפי שנים: 'רק אין יראת אלוקים במקום הזה והרגוני'. כאשר אין חינוך לערכים, לכיבוד הזולת ושמירה על חוקי התורה, אין קיום לעולם ולדרים בו. ולעומת זאת, השמירה על ערכי התורה וההקפדה על כבוד האחר, מביאים לחברה טובה, אנושית ואיכותית.

יום שני, כ'ח בטבת תשע'ה, 19/1/15

תבוסת הצדוקים

כ'ח בטבת, נחגג בתקופת בית המקדש השני כיום שמחה. ביום זה גברה ידם של 'הפרושים' - מנחילי דרך התורה המקורית לפי מסורת חז'ל מדור לדור, על הצדוקים - כת שפרשה מהיהדות ופירשה את התורה שבכתב ללא מסורת התורה שבעל פה. בתקופה שקדמה ליום זה, השתלטו הצדוקים על מוסד הסנהדרין, שהיה הבית הגדול והעליון בירושלים, ואחראי על השלטת הצדק והחוק בקרב הארץ כולה. על כס המלוכה, ישב באותם ימים המלך ינאי מצאצאי החשמונאים, ואשתו המפורסמת שלומציון המלכה אחותו של שמעון בן שטח, אחד מראשוני התנאים.

ביום זה, הוכיח שמעון כי חכמי הצדוקים אינם אלא נבערים וחסרי ידיעה בתורה, ומשום כך גורשו חברי הסנהדרין הצדוקים ואת מקומותיהם תפסו חכמי הפרושים שהמשיכו בגאון את דרך היהדות הצרופה.  היה זה ניסיון נוסף לערעור יסודות היהדות, אולם כמו בכל הפעמים גם ניסיון זה נכשל בהתאם להבטחה האלוקית ש'לא תישכח (התורה) מפי זרעו'.

יום שלישי, כ'ט בטבת תשע'ה, 20/1/15

לפני שבר - גאון

בכ'ט בטבת ד' אלפים תתכ'ז, בתחילת תקופת הראשונים, נרצח רבי יהוסף הנגיד, בנו של המשורר העברי המפורסם בספרד, רבי שמואל הנגיד.  רבי יהוסף כיהן כראש הקהילה היהודית בגרנדה שבדרום ספרד, ולאחר פטירת אביו התמנה לווזיר הראשי של הממלכה כולה, כשהוא בן 21 שנה בלבד! הוא הצליח בתפקידיו בגביית המיסים ובניהול מדיניות החוץ, בד בבד לצד התמדתו בתורה וכתיבת שירים. הצלחתו של הנגיד היהודי המוכשר, הייתה לצנינים בעיני שונאיו, והללו התקוממו נגדו ונגד כלל יהודי המדינה ופתחו בטבח דמים נתעב, במהלכו נרצח רבי יהוסף וגופתו נסחבה בביזיון בחוצות העיר. מאורע טראגי זה, מצטרף אל מעשי הטבח והתלאות שעם ישראל סובל בגזירת שמים, זה אלפי שנים, בדרכו אל הגאולה השלמה.

יום חמישי, ב' בשבט תשע'ה, 22/1/15

39 טילים, 39 ניסים

היום לפני 24 שנה, פרצה מלחמת המפרץ הראשונה, בה התקיפו בעלות הברית את עיראק, תחת שלטונו העריץ של סדאם חוסיין. רבים מאתנו זוכרים היטב את הימים בהם היו כל תושבי הארץ נתונים תחת אימה ופחד של ירי טילים ארוכי טווח ששוגרו אלינו מעיראק, והניסים הגלויים שזכינו בארצנו הקדושה, כאשר 39 טילים נורו אלינו ולא גבו אבדות בנפש, באופן נסי מעל לדרך הטבע. גורלו של הצורר העיראקי, היה כגורלם של צוררי ישראל לאורך הדורות, כפרעה והמן בזמנם, ונצח ישראל לא ישקר.

 

תגובות (0)

כתוב תגובה:

כתובת

"שלום לעם"

ע"י עמותת "גבריאל שר ישראל" (ע.ר. 58-037849-5)

רח' בני ברית 18 ירושלים

02-5022881

webmaster@shalomlaam.co.il

צור קשר